مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) شعبه ۲ از سال تحصیلی ۹۱ -۱۳۹۰ رسما شروع به فعالیت نمود و هم اکنون پذیرای تعداد ۶۰ نفر از طلاب علاقمند به علوم حوزوی در ۳ پایه می باشد.فعالیت این مدرسه در مقطع سیکل می باشد و به صورت روزانه و خوابگاهی برگزار می شود( سه شب در هفته طلاب شب خواب هستند )

این مدرسه در زمینی به مساحت تقریبی ۳۳۰ متر مربع و زیر بنای حدود ۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه بنا گردیده است که شامل ۷ کلاس درسی ، ۳ اتاق اداری ،یک سالن اجتماعات ،یک کتابخانه ،و یک خوابگاه می باشد .

جهت گیری ها و سیاست گزاری های کلان این مدرسه در شورای راهبردی اتخاذ می گردد. اعضاء این شورا عبارتند از حجج اسلام نظافت (ریاست مجتمع )، پارسا ( مدیر شعبه یک )، عنایتی( مدیر شعبه دو) ، محمد الهی خراسانی(مدیر شعبه سه) اتخاذ می گردد

پس از تصویب اهداف و سیاست های کلان در شورای راهبردی، برنامه ریزی نسبت به نحوه اجرای این اهداف توسط شورای مدرسه با نظارت حجت الاسلام نظافت صورت می پذیرد. اعضای این شورا عبارتند از آقایان حجت الاسلام عنایتی ( مدیر) ، حجت الاسلام حسین زاده (مسئول آموزش)، حجت الاسلام زحمتکش (مسئول فرهنگی) وحجت الاسلام عزیزی(مسئول پژوهش و مشاوره) .

دروسی که در این مدرسه برگزار می شود به دو بخش تقسیم می شود: ۱- دروس مصوب شورای برنامه ریزی حوزه علمیه ۲- فوق برنامه ها که در طول سال تحصیلی و دوره ی چهل و پنج روزه ی تابستانی برگزار می گردد.

دروس اختصاصی یا فوق برنامه های مدرسه عبارتند از : ۱- آشنایی و انس با قرآن کریم در مدت ۳ سال ۲- آشنایی با نهج البلاغه ۳- طرح مطالعاتی شهید مطهری (آشنایی تفصیلی با اندیشه های استاد مطهری در قالب طرح بینش مطهر ) ۴- برگزاری کلاسهای مهارتی ( روش برنامه ریزی ، روش مطالعه، روش تحقیق ، نویسندگی ، خوش نویسی و… برنامه های فرهنگی_تربیتی : ۱- مناسبتها : برگزاری مراسم های مختلف با توجه به مناسبت ها ۲- ورزشی : شامل فوتبال ، شنا ، ورزشهای رزمی و… ۳- تفریحی : شامل اردو های بلند مدت و کوتاه مدت