مدرسه علمیه حضرت مهدی ع در این سالها با هدف ارتباط نزدیک اقشار جامعه با طلاب علوم دینی و ترویج معارف اسلامی و فراهم کردن موقعیت تدریس برای طلاب اقدام به برگزاری برنامه حوزه علوم اسلامی نموده است و از دانشجویان و دانش آموزان و سایر اقشار به صورت پاره وقت در این برنامه حضور پیدا می کنند.

کلاسهای حوزه پاره وقت غالبا بعد از ظهرها برگزار می گردد و کلاسها متناسب با وقت اساتید و فراگیران تنظیم می‌شود به گونه ای که هر فرد بتواند به میزان فرصت و توانی که دارد از دروس حوزوی استفاده کند.

برنامه‌های این بخش در چند قالب‌ پی گیری می شود.

1. آشنایی با معارف اسلامی: در این برنامه، علاقه مندان به آشنایی با معارف اسلامی دروس قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، اخلاق، صرف مقدماتی و نحو مقدماتی را فرا می‌گیرند.

2. ماده 38 (آمادگی برای امتحانات پایه 1): در این برنامه کسانی که موفق به ثبت نام رسمی حوزه نشده اند، با برنامه ای منسجم و منظم، هر روز در کلاسها شرکت می کنند و تلاش می کنند تا دروس حوزوی را فرا گیرند تا در صورت پذیرش در ورودی حوزه علمیه در سال بعد، دروس گذرانده را امتحان دهند.

3. دروس سطح یک: متقاضیان آزمون متفرقه سطح 1 یا متقاضیان حضور در امتحانات دروس باقیمانده از سطح یک که به هر دلیل نیاز به درس گرفتن بخشی از دروس سطح 1 را دارند می توانند به فراخور نیاز در این برنامه شرکت کرده و دروس مورد نیاز را درس بگیرند.

4. طرح نهال بهشتی: در این طرح که با هدف ارتباط و آشنایی کودکان 8 تا 14 سال با حوزه علمیه فعالیت می کند، دروسی همچون روانخوانی قرآن، حفط قرآن، کتابخوانی، نقاشی و سرود، همراه با برنامه‌های تفریحی و ورزشی ارائه می‌شود.