برگزاری جشن بزرگ عید غدیر در روستاهای محروم رضویه + گزارش تصویری

0

طلبه های شعبه ی ۳ مدرسه ی علمیه ی حضرت مهدی ارواحنا فداه جشن عید سعید غدیر خم را در سه گروه بزرگ و به صورت جهادی گرامی داشتند.

اولین گروه که حدود ۳۰ نفر از طلبه های مدرسه بودند؛ به همت معاونت فرهنگی برای گرامی داشت بزرگترین عید شیعیان در غالب یک گروه جهادی در روز چهارشنبه ۶ مرداد به روستاهای کلاته منار، جرخشک سفلی، جرخشک علیا، پس خوری، بوته گز، بابا نظر، نریمانی، حسن آباد، تیمور آباد، صالح خانی، دهنه چهل، قرنه، کوه سفید، بریلی، قلعه پختوک، درخت بید و برج مروی رفتند . در این سفر تبلیغی سه روزه برنامه های متنوع فرهنگی اعم از منبر، جنگ شادی، جنگ شادی کودکان، تئاتر، شعر خوانی، مسابقه های فرهنگی و اتش بازی و ارائه ی داستان و برنامه های فرهنگی و …. اجرا شد به طوری که سعی شد در هر روستا حداقل یک جشن در خور این عید بابرکت برگزار گردد و در انتهای جشن از مردم روستا با غذای گرم پذیرایی گردید. با لطف حق تعالی این جشن ها و فعالیت های فرهنگی که برای کودک و نوجوان و بزرگسالان در روستاهای شیعه نشین، تلفیقی و اهل سنت برگزار گردید مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت و با برکت این عید بزرگ یک زندانی نیز به آغوش گرم خانواده اش بازگشت.

دومین گروه به صورت یک کارنوال فرهنگی و در سه روز چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه در بوستان ها شهر به اجرای سرود، تئاتر، آتش بازی، جنگ شادی و به بزرگداشت عید ولایت و امامت پرداختند. همراه با این جشن ها از مردم پذیرایی به عمل امد و هدیه هایی به رسم یادبود این عید خجسته اعطی شد. این جشن ها در بوستان های سلام، پارک ملت، پارک کوهسنگی، پارک رسالت، بوستان بهامین، پارک نوآوری و در بلوار امامت و در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

سومین گروه جهادی مدرسه ی علمیه ی حضرت مهدی ارواحنا فداه در حرم مطهر رضوی به اعطای هدایای نفیس به کودکان جهت شادباش عید سعید غدیر خم اقدام کردند.

پاسخ دهید