اردوی یک روزه طلاب شعبه 2 به منطقه مایانات

0

با فرارسیدن فصل بهار و فضای ایجاد شده برای استفاده بیشتر از طبیعت موجود در اطراف شهر مشهد، شعبه 2 مدارس علمیه حضرت مهدی (عج) اقدام به برگزاری اردویی نمودند.
عصر چهارشنبه 9 اردیبهشت ماه طلاب شعبه مدارس علمیه حضرت مهدی (عج) همراه با مسئولین خود راهی اردویی یک روزه به مقصد روستای مایانات از توابع مشهد شدند.
طلاب این شعبه در بدو ورود خود به اردوگاه مایون، به ورزش های گروهی از جمله والیبال و فوتبال مشغول شدند و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به صرف شام پرداختند.
اولین برنامه این اردو پس از استراحت کوتاه طلاب، پیاده روی و گشت زنی به اطراف اردوگاه بود که با همراهی حجت الاسلام والمسلمین زحمتکش صورت گرفت. فضای ساکت شب و نزدیکی ستارگان، فرصت خوبی را برای تفکر درونی و اندیشیدن به پدیده های آسمانی مهیا کرده بود. در همین فضای آماده پس از صحبت های استاد زحمتکش درباره ارتباط عبد و مولا، مناجات حضرت امیر المومنین علیه السلام در مسجد کوفه قرائت شد.
پس از بازگشت ، جمعی دوستانه با استاد نظافت ایجاد شد و ایشان در مورد شوخی هایی که در اردو و دیگر اوقات میتوان انجام داد، نکاتی را مطرح کرده و به سوالات مختلف طلاب پاسخ دادند.
طلاب حاضر در اردو، صبح روز پنجشنبه پس از اقامه نماز راهی کوه های اطراف شده و بعد از میل کردن صبحانه به اردوگاه بازگشتند.
زمان باقیمانده تا اذان ظهر فرصت خوبی بود تا طلاب و مسئولین به بازی های والیبال و فوتبال مشغول شوند. با بلند شدن بانگ اذان در اردوگاه، طلاب به اقامه نماز پرداخته و پس از صرف ناهار، به امر بهداشت و تنظیف اردوگاه مشغول شدند.
این اردوی یک روزه در ساعت 16 و 30 دقیقه پنج شنبه به پایان رسید و طلاب و مسئولین شعبه 2 مدارس علمیه حضرت مهدی (عج) پس از بازگشت به مدرسه، راهی منازل خود شدند.

پاسخ دهید