برگزاری اردوی علمی با عنوان «آینده پژوهشی» در شهر قم

0

به گزارش روابط عمومی مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، به نقل از معاونت پژوهش، این مدارس با هدف آشنایی طلاب با مراکز و موسسات و مدارس علمی در مقطع سطح دو برنامه‌ای را تحت عنوان «آینده پژوهشی» ترسیم نموده که بر اساس آن موظف است تا اطلاعات و آگاهی‌های لازم را در این خصوص به علاقه‌مندان عرضه کند. بر همین اساس اردوی آینده پژوهشی و هدایت تحصیلی با هماهنگی مدارس و موسسات و شخصیت‌های ارزشمند مختلف در شهر قم، در بهمن ماه سال چاری به مدت سه روز برگزار گردید.

یکی از دغدغه های طلاب در اواخر تحصیل سطح یک، انتخاب مسیر صحیح برای ادامه تحصیل در موسسات و مدارس مختلف است که در چه شهری و چه مدرسه‌ای و چه برنامه‌ای حضور یابد و ادامه تحصیل دهد و افق تحصیلی و آینده خود را چگونه ترسیم کند.

امروزه در حوزه علمیه موسسات و مدارس مختلفی داعیه‌دار تحصیل طلاب و آموزش آنها در مقاطع مختلف از جمله سطح دو می‌باشند که هم باعث افتخار و عزت حوزه علمیه است و نشان از بالندگی و رشد آن می‌باشد و از طرفی باعث تحیر طلاب در انتخاب مسیر مطلوب خویش شده است. از این جهت برنامه‌ای را می‌طلبد تا طلاب در اواخر تحصیل خود در سطح یک دچار تشویش و اضطراب کمتری شده و بتوانند بر اساس استعدادها و توانایی‌ها و علایق خود راه درست را برگزینند.

در این برنامه طلاب از مدارس مشهور و موفق شهر قم از جمله مدارس امام باقر و امام کاظم (ع) و نیز موسسات تخصصی در رشته‌های مختلف علمی و برخی از دانشگاه‌ها همچون دانشگاه امام باقر (ع) بازدید نموده و با برنامه‌ها و ویژگی‌های آنها آشنا شدند. همچنین استفاده از نظرات و مطالب ارزشمند اساتید و شخصیت‌های مبرز در این زمینه نیز در برنامه قرار داشت که از محضر آیت الله مروی و ملک زاده و حجج اسلام حائری و ذاکری و سایر اساتید دیگر بهره بردند.

پاسخ دهید