معرفی آثار و محصولات معاونت پژوهش و انتشارات

0

به گزارش روابط عمومی به نقل از معاونت پژوهش؛ آثار منتشر شده از استاد نظافت و انتشارات امام مهربان (وابسته به مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)) به شرح زیر می‌باشد:

آثاری که از استاد نظافت تا کنون منتشر شده است عبارتند از

۱- طبیبانه؛ تاملی در روش تربیت دینی:

پیامبر با عشق به هدفی که داشت نسبت به دردهای مردم حساس بود و برای درمان، زمان و مکان تعیین نکرده بود. منتظر نبود که مردم برای درمان دردهای روحی به او مراجعه کنند و خود همچون طبیبی دوره گرد به دنبال بیمار بود. در حقیقت کار مربی مانند طبابت است داروهای این آیه های قرآن هستند مربی باید هم دردها را بشناسد و هم داروها را علاوه بر این ها باید برای طبابت عشق و انگیزه داشته باشد مربی با این شرایط می شود مصداق «طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ»

۲- صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم:

کتاب صمیمانه حاصل درس‌گفتارهایی از استاد نظافت یزدی با موضوع ارتباط موثر است که با بهره‌گیری فراوان از معارف عمیق قرآنی و روایی در ضمن پنج فصل و یک خاتمه به تبیین ضرورت، زمینه‌ها، اصول، راه‌ها و موانع و آسیب‌های ارتباط موثر می‌پردازد. امید آنکه این تلاش برای فعالان عرصه تربیت، از جمله پدران و مادران دلسوز و دغدغه‌مند به تربیت دینی فرزندان و نیز روحانیون، معلمان و فعالان فرهنگی در دانشگاه‌ها، مدارس و مساجد مفید و منشأ اثر باشد.

۳- الگوی تربیت جامع طلاب:

اثرپیش رو، گامی در جهت ترسیم «الگوی تربیت جامع طلاب» است که به همت مدیران مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، تحت اشراف حجت الاسلام والمسلمین نظافت یزدی تدوین شده است. در نگارش این الگو از آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت منویات مقام معظم رهبری و ۱۵ سال تجربه تربیت طلاب در مدارس حضرت مهدی و تجربه‌های موفق اجرا شده در سایر مدارس علمیه و بهره‌های فراوان برده شده است. در الگوی تربیت جامع طلاب رشد متوازن همه شاخص های طلبه تراز در قالب مجموعه‌ای از راهبردهای کلی و راهکارهای عینی دنبال می‌شود.

۴- بیماری‌های مومنان؛ شرحی بر حکمت ۱۵۰ امیرالمومنین در نهج‌البلاغه:

برای رسیدن به سعادت دو پرسش مطرح است: «چگونه باشیم؟» و «چگونه نباشیم؟» چگونه بودن مهم است و هم چگونه نبودن؛ هم داشتن فضائل مهم است، و هم ترک رذائل. حضرت امیرالمومنین(ع) در حکمت ۱۵۰ نهج‌البلاغه ما را به چگونه نبودن توجه داده‌اند. البته باید توجه داشت که چگونه نبودن، محدود به مواردی که در این حکمت آمده، نیست؛ اما نزدیک به چهل سفارش وجود دارد که مورد استفاده علما، روحانیان، مبلغان و فعالان فرهنگی قرار می‌گیرد؛ نیروهای ارزشی جامعه، بیشتر محتاج اینگونه موعظه‌ها هستند.

۵- «وحدت اسلامی؛ واقعیت‌ها و توهم‌ها»:
در این کتاب سعی شده است با بهره‌گیری فراوان از آیات قرآن، روایات و سیره و کلمات اهل بیت مخصوصاً سیره و گفتار امیرالمومنین و مسئله وحدت مسلمین نگاهی عمیق شود به زیاده‌روی‌ها و کوتاهی‌ها در این امر پرداخته شود و راهکارهای عملی و مناسبی برای تعامل با مذاهب اسلامی بیان گردد؛ امید آنکه گامی موثر در ترویج روش اهل بیت(ع) باشد.

۶- مجموعه شرح حکمت‌های نهج البلاغه:

مجموعه صوتی شرح کامل ۴۸۰ حکمت نهج‌البلاغه امیرالمومنین (علیه السلام) در قالب ۸ لوح فشره (CD,mp3)

 

  • سایر آثار منتشر شده نیز به شرح زیر می باشد:

– زندگی اقتصادی؛ بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی؛ به قلم مهدی ثنایی طرقبه

– سفیر؛ خاطرات طلبه مجاهد مرحوم رضا داوودی

– نکته‌های ماه؛ برداشتهایی از ۴۰ حکمت نهج البلاغه به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین پارسا

– آب را گل نکنیم؛ مجموعه ای موجز و مفید پیرامون وحدت اسلامی؛ به قلم مهدی شاندیزی و حجت سبحانلو

– زندگی زیباست؛ خاطراتی از سبک زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی شهدای دفاع مقدس؛ به قلم عباس مهدوی خواه

– گام‌ها و درنگ‌ها؛ تاملاتی در باب چهل سالگی انقلاب اسلامی؛ به کوشش گروه پژوهشی مواسات

 

  • جهت تهیه محصولات انتشارات مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) می توانید با شماره های ۰۵۱۳۲۷۳۳۶۳۶ داخلی ۸۸۵ و ۰۹۳۷۵۷۹۰۴۲۵ تماس حاصل نمایید.
  • بزودی فروشگاه آنلاین محصولات این انتشارات راه اندازی خواهد شد، ان‌شاءالله.

پاسخ دهید