برگزاری دوره تربیت استاد سیوطی

0

به گزارش روابط عمومی مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) به گزارش مسئول آموزش شعبه یک؛ در راستای پرورش اساتید توانمند از میان طلاب ضمن تحصیل و فارغ‌التحصیل مدرسه، طرح تربیت استاد سیوطی توسط کارگروه اساتید مدرسه علمیه حضرت مهدی عج برگزار شد.

این طرح که با هدف تبیین مطالب به صورت عینی و محسوس برای طلاب بود، از اوایل تابستان سال جاری با اعلام و ثبت نام از داوطلبین پایه سوم به بالا شروع شد و در مرحله اول ۱۰ مبحث مهم کتاب سیوطی توسط استاد حجت الاسلام مرتضی مظاهری‌زاوه مرور شد. در این دوره مطالب مهم علمی و روش مطالعه، تحقیق و تدریس سیوطی برای طلاب شرکت کننده تبیین شد و طلاب جهت تدریس هدفمند کتاب سیوطی آمادگی لازم را کسب نمودند.

آزمون نهایی دوره توسط دو نفر از اساتید ارزیاب مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام محمدزاده و حجت الاسلام اصغرزاده طی چند روز متوالی و در بالاترین سطح، برگزار گردید و طلاب شرکت کننده در این آزمون از نظر علمیت، شیوه تدریس و توانایی کلاس‌داری محک زده شدند.

شایان ذکر است افراد برتر این دوره برادران مرتضی موحدی مطلق و محمدجواد طاهری تبار بعد از موفقیت در ارزیابی اساتید، طی دو جلسه کاربردی، روش‌های تکمیلی تدریس و ارائه درس سیوطی را به صورت فشرده از استادی مجرب فراگرفتند.

پاسخ دهید