کارگاه‌های علمی طلاب همراه با مباحثه

0

به گزارش روابط عمومی مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)؛ پنجشنبه شانزدهم آبان ماه به مناسبت هفته وحدت اسلامی کارگاه علمی جریان شناسی اهل سنت در ایران و جهان با تدریس استاد حجت الاسلام والمسلمین افضل آبادی و مباحثه کتاب «وحدت اسلامی» در شعبه سه این مدارس برگزار گردید.

  1. کارگاه جریان شناسی اهل سنت در ایران و جهان، استاد حجت الاسلام والمسلمین افضل آبادی، مدیر مرکز مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی

در این کارگاه به پراکندگی جغرافیایی و جمعیت، تاریخچه وفرق مختلف اهل سنت و آسیب شناسی تعامل با ایشان که اکنون نیاز به یک سند چشم انداز دارد اشاره شد. و نیر فرمودند: علوم اسلامی دارای سه بخش است اخلاق، احکام و عقاید وگروه‌های اهل سنت هم یک فرق فقهی دارند و فرق کلامی. سلفی گری از فرق اهل سنت به شدت یارگیری می‌کند.

در ادامه به ضرورت شناخت اهل سنت پرداختند. از بعد فقهی، فضای فتوا شیعه در زمان اهل بیت(ع) فضای فقه اهل سنت بوده است. به دلیل حاکم بودن جو فقهی اهل سنت در جامعه و سوالات عوام که بر همان اساس بوده است. از بعد جهان امروز، نسبت جمعیت اهل سنت به تشیع اختلاف در حوزه‌های اعتقادات موجب تشکیل فرق کلامی میشود. همچنین در حوزه احکام موجب فرق فقهی و در حوزه اخلاق موجب پدید آمدن فرق عرفانی میشود.

[envira-gallery id=”7203″]

  1. استخراج نکات محوری کتاب “وحدت اسلامی”

برای تبلیغ در مساجد و انتقال نکات ناب وحدت اسلامی به عموم مسلمین، تعدادی از طلاب در روز پنجشنبه کتاب وحدت اسلامی که توسط استاد نظافت تالیف شده است را مباحثه کردند. مطالب آن را خلاصه کردند تا نکاتی مهم را برای انتقال به دیگران داشته باشند.

[envira-gallery id=”7207″]

پاسخ دهید