بررسی مسائل کشمیر با حضور رایزن سیاسی سابق سفارت ایران در هند

0

به گزارش روابط عمومی مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)؛ شنبه یازدهم آبان ماه، ابوالفضل زارعی، رایزن سابق سیاسی سفارت ایران در هند به مناسبت بیست و هفتم اکتبر، روز سیاه کشمیر، در جمع طلاب شعبه یک و سه در حمایت مردم بی‌­دفاع و مظلوم کشمیر طی سخنانی پیشینه تاریخی و اهداف سیاسی در کشمیر را تبیین نمود.

ایشان که قریب به ۳۰ سال در این حوزه فعالیت مستمر داشته و از مطلع­‌ترین چهره‌­های سیاسی حوزه کشمیر است، منشأ این فتنه را دولت انگلیس دانست و علت سکوت جامعه بین‌­الملل را اعمال فشار از سوی این گونه دول ظالم بیان کرد.

رایزن سابق سیاسی ایران در هند، ضمن اشاره به جریانات حقوقی پیش آمده در مسئله کشمیر بیان کرد: بنا بر تقسیمات ایجاد شده در آن زمان، قرار بود کشمیر به دلیل اکثریت مسلمان جزئی از پاکستان گردد. تأخیر در اجرای این توافق و بروز درگیری­‌هایی در منطقه، منجر به صدور قطعنامه‌­ای از سوی سازمان ملل متحد گردید که طی آن مقرر شد تا زمانی که رفراندوم صورت نگرفته است، کشمیر نه متعلق به هند باشد و نه پاکستان.
وی با بیان اینکه این رفراندوم هنوز برگزار نشده است، خاطر نشان کرد: دست روی دست گذاشتن دولت پاکستان و شیطنت هندوستان در نادیده گرفتن حق مسلم و قانونی مردم منطقه کشمیر باعث بروز چنین فاجعه­‌ای شده است.

زارعی همچنین در قسمتی از سخنانش، با بیان ارادت ویژه سنی و شیعه این منطقه، به انقلاب اسلامی به کمک ۱۰ میلیاردی آنها به سیل­زدگان گلستان و لرستان و خوزستان در بهار ۹۸ اشاره نمود.

گفتنی است بعد از اتمام سخنرانی، ایشان دقایقی را به پاسخ به سوالات طلاب اختصاص داد.

پاسخ دهید