معرفی اجمالی پروژه توسعه مدارس حضرت مهدی(عج)

0

معرفی اجمالی پروژه توسعه مدارس حضرت مهدی(عج)

مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) ضمن تلاش برای حفظ و ارتقاء کیفی، همواره گستره و تنوع فعالیت های خود را توسعه داده است و در‌این‌میان، تولید الگوی تربیت جامع و نیز تربیت کادر توانمند برای پیشبرد اهداف، امکان توسعه کمی همزمان با اهتمام به حفظ کیفیت فعالیت ها را فراهم نموده است.
در این راستا، با توجه به نیاز روز افزون جامعه به روحانیت فاضل و کارآمد و به پشتوانه بیش از ۱۵ سال تجربه موفق تربیت طلاب، طرح توسعه مدارس علمیه در قالب ساخت مجتمع عظیم تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) در دستور کار قرار گرفته است.

فعالیت فرهنگی جریان ساز

بی‌شک فعالیت فرهنگی جریان ساز، نیازمند به طرحی جامع است. طرحی که فراتر از یک مدرسه علمیه، یک مسجد و یا یک کانون فرهنگی است. در این طرح با کلان‌نگری، جامع‌نگری و آینده‌نگری، واحدهای متنوع فرهنگی در کنار هم و با محوریت حوزه علمیه، نیازهای مختلف جامعه را برآورده می‌سازند.
شکل‌گیری این مجتمع فرهنگی عظیم و هم‌جواری حوزه با سایر واحدهای فرهنگی و خدماتی، ثمرات مبارکی چون تأثیرگذاری فضای اخلاقی طلاب بر سایر واحدها، امکان فعالیت‌های مشترک عمومی، صرفه‌جویی در ساخت مکان‌های دارای قابلیت استفاده مشترک، صرفه‌جویی در زمان و افزایش امکان مدیریت، هماهنگی و هم‌سویی را داراست.

موقعیت پروژه

پس از پیگیری‌های فراوان زمینی به مساحت ۵ هکتار واقع در حدفاصل بلوار طبرسی شمالی و بلوار رسالت برای اجرای ایده مجتمع تربیتی آموزشی در اختیار مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) قرار گرفت.
وسعت زمین و فراهم آمدن امکان ساخت بخش‌های مختلف مجتمع و دسترسی مناسب آن به خطوط قطار شهری و اتوبوس تندرو و نیز دوری از ترافیک و آلودگی صوتی از جمله مزیت‌های این زمین است که نقص دوری از مرکز شهر را جبران می‌نماید.
افزون بر این احداث این مجتمع تربیتی آموزشی در حاشیه شهر می‌تواند منشاء ارائه خدمات فرهنگی عمیق و ماندگار بوده و تاثیر بسزایی در تغییر بافت اجتماعی منطقه داشته باشد.

موقوفه مشارکتی با نذر همگانی

توسعه و ساخت این پروژه، بر پایه وقف جمعی با مشارکت همگانی خواهد بود. شما خیرین و نیک اندیشان گرامی می‌توانید با مراجعه به سایت وقف تربیت (اینجا)، ضمن اطلاع از آخرین اخبار و مراحل پیشرفت پروژه، نیات خیر و کمک‌های خود را در راستای مشارکت در این طرح عظیم، به حساب پروژه واریز نمایید:

vaghfetarbiat.ir

پاسخ دهید