کرسی آزاد اندیشی با موضوع «طب اسلامی» با حضور دکتر جلائیان

0

به گزارش روابط عمومی مدارس حضرت مهدی(عج)؛ پنجشنبه نهم اسفندماه ششمین برنامه کرسی آزاد‌اندیشی با موضوع «طب اسلامی» با حضور حجت اسلام دکتر جلائیان،  معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس در شعبه سه از مدارس حضرت مهدی(عج) برگزار گردید.

در این برنامه که با اهداف علمی-تربیتی و با محوریت تقکر اسلامی حجت الاسلام جلائیان با پذیرش احادیث طبی اظهار کردند: این موضوع نیازمند کار بیشتر است و اگر در برخی احادیث ضعفی دیده می‌شود، برخی قرائن دیگر می‌تواند به قوت پیدا کردن احادیث کمک کند.

از مهم ترین ادله موافقین طب اسلامی، به وجود روایات فراوان طبی، درمان متعدد بیماران، وجود فضاهای علمی و تخصصی، مضر بودن درمان شیمیایی، قدمت زیاد طب اسلامی و موارد مشابه می‌توان اشاره کرد.

در ادامه مسابقه مخالفان نیز به دلایلی همچون: ضعف سندی تعداد فراوانی از احادیث طبی، نداشتن نظارت بر ورود افراد متخصص، برداشت‌های سطحی از روایات، تعمیم دادن یک نسخه به همگان، خلط طب اسلامی و سنتی اشاره نمودند.

در این برنامه علمی، موافقان و مخالفان به ارائه تحقیقات و ادله خود پرداختند و در پایان نیز استاد داور، به جمع بندی بحث پرداخت.

پاسخ دهید