رونمایی از کتاب «صمیمانه» آخرین اثر حجت الاسلام و المسلمین نظافت یزدی

0

کتاب “صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم” چهارمین اثر مکتوب انتشار یافته از استاد حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد نظافت یزدی که با همت معاونت پژوهش مدارس علمیه حضرت مهدی (عج)، توسط انتشارات امام مهربان به زیور طبع آراسته شده است در گردهمایی فعالان فرهنگی مشهد رونمایی شد.

این کتاب در ۳۲۸ صفحه در قطع رقعی با قیمت ۲۸۰,۰۰۰ ریال به چاپ رسیده است.

این اثر در راستای دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و ارتباط صمیمانه با مردم، با استفاده فراوان از آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع)، ضرورت ارتباط صمیمانه نیروهای ارزشی با عموم مردم را مورد تاکید قرار داده و در ضمن پنج فصل، ضرورت و مبانی، اصول و راهکارها و نیز موانع و آسیبهای ارتباط موثر را مورد بررسی قرار داده است که مطالعه آن برای فعالان فرهنگی تربیتی از جمله معلمان، مربیان، طلاب و روحانیان و فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها، مدارس و مساجد مفید خواهد بود.

:در پشت جلد این کتاب می خوانیم:

اولیای دین همواره مؤمنین راستین را افرادی مهربان و اهل ارتباط و انس با دیگران توصیف کرده‌اند و خود نمونه‌های عالی ارتباط صمیمانه و مؤثر با مردم بوده و از پیروان خود خواسته‌اند که با مهرورزی و نیکی، دل‌های مردم را به سمت محبت خدا و اولیائش سوق بدهند و آنان را در جامعه محبوب نمایند. رهبر حکیم انقلاب نیز همواره جذب حداکثری را وظیفه نیروهای انقلاب می‌دانند و بر ضرورت آن تاکید می‌نمایند.
در این برهه حساس که شیاطین و دشمنان تمام تلاش خود را برای جذب حداکثری آحاد جامعه و اغوای آنان به کار گرفته‌اند، شایسته است که نیروهای ارزشی و خواص متدین و دغدغه‌مند، با درک اهمیت ارتباط صمیمانه با مردم و فراگیری مهارت‌های ارتباط مؤثر، ارتباطی نزدیک‌تر و عمیق‌تر با عموم مردم و به‌ویژه نسل جوان و نوجوان برقرار سازند و با کسب اعتماد مردم، زمینه انجام وظیفه روشنگری و تبیین و تربیت انسانها را آماده سازند. ازاین‌رو به نظر میرسد در شراط کنونی، نیازمندِ یک نهضت هستیم؛ نهضتِ ارتباط.

علاقمندان جهت تهیه این کتاب می توانند باشماره ۰۵۱۳۲۷۳۳۶۳۶ داخلی ۸۰۵ و شماره ۰۹۳۷۵۷۹۰۴۲۵ تماس حاصل نمایند.

 

 

پاسخ دهید