گردهمایی فعالان فرهنگی تربیتی «صمیمانه با مردم»

0

گردهمایی فعالان فرهنگی تربیتی «صمیمانه با مردم» در مسجد کرامت مشهد مقدس با حضور بیش از 200نفر از فعالان فرهنگی مشهد مقدس و همچنین مسئولان فرهنگی دستگاههاي مختلف در مسجد کرامت مشهد برگزار شد.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی یار دیدین مقام معظم رهبری و نخستین سخنران این گردهمایی گفت: ما باید ارتباط با مردم را سرلوحه کارها و فعاليت های خود قرار دهیم .از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری؛ جذب حداکثری مردم،  لزوم ارتباط صمیمانه با مردم است و برقراری ارتباط با قشرهای  مردم است، از این رو ما باید با همه  توان به این دغدغه رهبری جامه عمل بپوشانیم.

سخنرانی سردار یکتا

در ادامه سردار حسین یکتا مسئول بنیاد کرامت رضوی ابراز کرد: دشمن می‌خواهد از طریق مشکلات اقتصادی به مشکلات اجتماعی برسد و از مشکلات اجتماعی، اغتشاشات را در ایران راه بیاندازد؛ آن‌ها امروز از طریق شبکه‌های مجازی که راه انداخته‌اند نفس به نفس و شخص به شخص تبلیغات خود را انجام می‌دهند.

این یادگار و راوی دفاع مقدس با تاکید بر اینکه اگر جوانان را به سمت خود نیاوریم دشمن با یک شبهه یا یک موضوع نفسانی و مسائل دیگر آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کند و برگرداندن  این جوان دوباره خودش یک پرژوه می‌خواهد، گفت: هر جا مردمی جلو رفتیم و هرجا حرف‌مان را هنری زدیم مردم هم همراه ما شدند.

وی با بیان اینکه  بسیاری از مسؤولان کمبود بودجه را برای کارهای اجتماعی بهانه می‌کنند، گفت: هر جا که قرار باشد غمی از غم‌های مردم کم کنیم مردم خودشان پای کار می‌آیند.

حاج حسین یکتا با بیان اینکه امروز یک پست اینستاگرامی و تلگرامی می‌تواند حتی برد خارجی برای کمک مردمی داشته باشد، بیان کرد: ما اصلا مشکل بودجه نداریم هر جا کار برای خدا و خدمت به خلق خدا بود مسائل مالی حل شد.

وی با تأکید بر اینکه باید از حال و روز مردم از نزدیک خبر بگیریم و مشکلات مردم را حل کنیم، ادامه داد: باید مساجد را به محل امن فعالیت اجتماعی جوانان تبدیل کنیم، به صورتی که حتی دختری که از خانوده خود طرد شده، بتواند به آن پناه بیاورد و این در حالی است که اکنون در اکثر مساجد شهرها، پیرمردها حضور می‌یابند و دیگر از جوانان خبری نیست.

سخنان کوتاه استاد نظافت

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نظافت یزدی در سخنان کوتاهی گفت: ما بدهکار مردمیم، ما بدهکار نسل جوانیم، وقتی در جامعه ای بیمار زیاد است پزشکان مقصرند که وظیفه خود را درست انجام نداده اند.

ما سراغ مردم نرفته ایم و پیام زیبای اسلام و انقلاب را منتقل نکرده ایم و امر رهبری برای جذب حداکثری را توجه کافی نکرده ایم؛ چرا که کار سختی است. هر کس با هم صنف خود مانوس است اما به سراغ کسی بروی که تو را درک نمی کند، کار سختی است. اما افضل الاعمال احمزها.

برای جذب حداکثری باید حزب اللهی‌ها در خانواده، در دانشگاه و در بین همسایه‌های خود محبوب باشند. راهش عمل به آموزه‌های اهل بیت است. سلام ‌کردن، لبخند ‌زدن و احوال پرسی کردن خرجی ندارد. اما بسیار موثر است.

رونمایی کتاب

در این مراسم با حضور علما و مسئولین حاضر در جلسه از کتاب «صمیمانه؛ تاملی بر شیوه ارتباط موثر با مردم» اثر مکتوب حجت الاسلام و المسملین نظافت رونمایی شد.

این کتاب در راستای دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و ارتباط صمیمانه با مردم، با استفاده فراوان از آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع)، ضرورت ارتباط صمیمانه نیروهای ارزشی با عموم مردم را مورد تاکید قرار داده و در ضمن پنج فصل، ضرورت و مبانی، اصول و راهکارها و نیز موانع و آسیبهای ارتباط موثر را مورد بررسی قرار داده است که مطالعه آن برای فعالان فرهنگی تربیتی از جمله معلمان، مربیان، طلاب و روحانیان و فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها، مدارس و مساجد مفید خواهد بود.

تقدیر از چهره‌های موفق در ارتباط صمیمانه

در پایان از 14 فعال فرهنگی موفق در ارتباط صمیمانه با مردم تقدیر شد. این افراد با بررسی دبیرخانه گردهمایی از میان علما و روحانیون، فعالان فرهنگی، فعالان جهادی، فعالان در حاشیه شهر و مسئولین به عنوان چهره های شاخص در ارتباط صمیمانه و موثر با مردم معرفی شدند.

[envira-gallery id=”5959″]

 

 

پاسخ دهید