آیین رونمایی کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» + فیلم

0

آیین رونمایی کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» تازه ترین اثر معاونت پژوهش مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) تحت اشراف حجت الاسلام والمسلین استاد نظافت یزدی با حضور آیت الله علم الهدی امام جمعه محترم مشهد و نماینده مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله مروارید عضو  شورای عالی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام فرازی نماینده تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از اساتید حوزه علمیه در مجتمع فرهنگی اقامتی ولایت مشهد برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد عالم زاده، نویسنده و پژوهشگر حوزه تربیت دینی و مدیر گروه اخلاق مرکز اخلاق و تربیت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن تبریک به حوزه خراسان به دلیل وجود شخصیت هایی همچون استاد نظافت یزدی در میان اساتید و مدیران این حوزه، بیان داشت: ما در حوزه با ظرفیت بزرگی به نام انسان مواجه هستیم لذا مدیران حوزه های علمیه باید با دقت درظرافت ‌های انسانی تلاش نمایند انسان های بزرگ و اثر گذار در اجتماع را تربیت نمایند. وی افزود: حوزه علمیه قرار است آدم هایی را تربیت کند که اعتلای کلمه بقیه الله را درجهان رقم بزند لذا نباید توقع خود را از تربیت در حوزه پایین بیاوریم.

حضرت آیت الله علم الهدی با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم به تبیین مفهوم خلیفه الله بودن انسان و لزوم تناسب راهکارهای تربیتی با شرایط مخاطب پرداختند ایشان بیان داشتند: انسان تنها مخلوقی ست که اختیارا قدرت سازندگی همنوع خود را دارد، از طرفی سازندگی انسان هم در تعلیم است و هم درتربیت، البته بسیاری از مفسران معتقدند که ملاک خلیفه اللهی انسان بحث تربیت است پس توجه به مسئله تربیت از این حیث خیلی اهمیت دارد الخصوص در حوزه های علمیه که مراکز انسان سازی هستند. ایشان در ادامه به ضرورت توجه متوقف نشدن به این اثر و ادامه تالیف آثاری از این دست در حوزه علمیه پرداختند.

در این مراسم هم چنین تعدادی از مسئولین فرهنگی شهر مشهد و اساتید برجسته حوزه علمیه خراسان و برخی از مدیران مدارس علمیه حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) حضور داشتند که از میان ایشان، آیت الله مهدی مروارید، حجج اسلام مرویان حسینی، فرازی نیا و علوی آزیز به بیان نظرات ودیدگاه های خود در مورد کتاب حاضر پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین نظافت در پایان این مراسم و پیش از رونمایی کتاب، در مورد اهمیت این اثر عنوان کرد: تا زمانی که طلبه و حوزه های علمیه پویا و کارآمد نشوند و امور تربیتی را در اولویت قرار ندهند، نمی توان انتظار داشت که جامعه به شرایط ایده آل برسد.

وی هم چنین گفت: امیدواریم این کتاب مسیر را برای توجه بیشتر به موضوع تربیت در حوزه های علمیه باز کند و با تحقیقات و پژوهش های شایسته، این موضوع به تکامل برسد.

برای دانلود گزارش مکتوب اینجا را کلیک کنید.

[envira-gallery id=”5389″]

 

کلیپ گزارش برگزاری رونمایی کتاب « الگوی تربیت جامع طلاب »

 

پاسخ دهید