• اسناد راهبردی مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج)

  • دیدار مراجع و علما از مدارس حضرت مهدی (عج)

معرفی مدارس علمیه حضرت مهدی (عج)

اجرای طرح تحولی مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) از سال 1382 با مدیریت حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظافت یزدی، در مدرسه علمیه صاحب‌الزمان‌(عج) با پذیرش حدود 20 طلبه در مقطع دیپلم آغاز شد. باگذشت سه سال و با ظهور توفیقات، به پیشنهاد و دعوت حجت‌الاسلام‌والمسلمین امامی، مؤسس و مدیر وقتِ مدرسه علمیه حضرت مهدی(ع) طلاب و مسئولین به مکان کنونی نقل‌مکان کردند.
در سایه الطاف الهی، در طول سال‌های گذشته، ضمن تلاش برای حفظ و ارتقاء کیفی، فعالیت مدرسه، از لحاظ کمی در حال گسترش بوده است و با خریداری منازل مسکونی اطراف مدرسه و تأسیس مدارس جدید، علاوه بر پذیرش طلاب در مقطع دیپلم، به پذیرش طلاب از مقطع سیکل (از سال 1390)، بالاتر از دیپلم (از سال 1392) و سطح 2 (از سال 1393) نیز اقدام می‌شود. همچنین در تمام این سال‌ها در قالب حوزه پاره‌وقت میزبان حضور برادران علاقه‌مند به فراگیری معارف اسلامی است و از سال 1391 با تأسیس موسسه علمی تربیتی الهدی پذیرای خواهران معارف آموز به‌ویژه همسران طلاب نیز می‌باشد. هم‌اکنون مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) بیش از 250 طلبه و 100 معارف آموز را تحت پوشش برنامه‌های خود دارد. این مدارس، در سایه الطاف الهی، طی 16 سال، با اهتمام به تربیت جامع طلاب، گام به گام مسیر تکامل را پیموده و مفتخر به تایید مقام معظم رهبری و بزرگان حوزه است. حاصل تجربیات و ابتکارات اجرا شده در این مدارس در قالب کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» منتشر شده است.

یکی از رویکردهای اساسی در مدارس علمیه حضرت مهدی (ع) رویکرد تربیتی است و همواره تلاش می‌شود تا طلاب همراه با رشد علمی، رشد متوازن معنوی داشته باشند. در این راستا برنامه‌های فرهنگی و تربیتی متنوعی اجرا می‌شود.

برنامه های آموزشي و مهارتي براي طلاب در عرصه پژوهش و ايجاد روحیه تحقيق، افزون بر تأثیرگذاری در شيوه تحصيل طلاب، در این سال‌ها زمینه و بستر‌ را براي تألیف چند کتاب و سامان يافتن پژوهش‌های متنوع فراهم ساخته است.

مديريت مدرسه علاوه بر ادارة همة امور و شئون مدرسه، ویژگی‌های بارز دیگری همچون نگاهی پدرانه به طلاب و توجه به واقعیت های زندگی شخصی و ... نیز دارا می باشد و ارتباط تنگاتنگ و آشنایی نزدیکی بین طلاب و مسئولین برقرار است.

برنامۀ مدارس حضرت مهدی (عج)، مبتنی مبانی، برگرفته از منویات و فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای دربارۀ بایسته‌های حوزه‌ها و طلاب می‌باشد

مدارس علمیه حضرت مهدی (عج)، مجموعه‏اي با ماهیت حوزوی و مبتنی بر معارف قرآن و عترت و رهنمودهای ولی‌فقیه است که در راستای پیشبرد اهداف روحانیت شیعه و نظام مقدس جمهوري اسلامي ایران، به تربیتِ جامعِ طلابِ متقی و...

دانلود گزیده کتاب الگوی تربیت جامع طلاب
تاییدات علماء
نسبت به مدارس علمیه حضرت مهدی (عج)

پرتال مف<تاح
بسیج مدارس
بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است «امام حمینی(ره»)

پرتال مف<تاح
انتشارات مدارس
انتشارات مدارس علمیه حضرت مهدی (عج) با هدف حمایت از آثار تولیدی طلاب سطوح مختلف این مجموعه و اساتید، فعالیت می‌کند و تاکنون موفق به انتشار آثار متعددی از طلاب شده است...

پرتال مف<تاح
واحد فناوری و رسانه
با گسترش فعالیت های مجتمع، پورتال جامع مفتاح با هدف تجمیع و ساماندهی تمامی فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مالی و خدماتی، توسط واحد فناوری اطلاعات راه اندازی شد.

پرتال مف<تاح
زبان های خارجه
همه طلاب در یک دوره فشرده مکالمه عربی شرکت می‌کنند و پس‌ازآن افراد مستعد و علاقه‌مند به فراگیری مکالمه عربی ادامه می‌دهند. در این دوره ها طلاب ملزم به گفتگو به زبان عربی هستند.

پرتال مف<تاح
موسسه الهدی
الهدی با هدف ارتقای سطح معرفت و دانش همسران طلاب و افزایش همراهی آنان با همسران خود، از سال 89 آغاز به کار نمود و بیش از 50 دانش پژوه خواهر به صورت نیمه وقت ...

پرتال مف<تاح
موسسه الهادی
مدرسه علمیه حضرت مهدی ع اقدام به برگزاری برنامه حوزه علوم اسلامی نموده است و از دانشجویان و دانش آموزان و سایر اقشار به صورت پاره وقت در این برنامه حضور پیدا می کنند.

ارتباط با مدارس
آدرس: مشهد، خیابان طبرسی52، المهدی غربی 19، مدرسه عملیه حضرت مهدی (عج)

تلفن : ۳۲۷۳۳۶۳۶-۰۵۱ // فکس: 32732712-۰۵۱

آدرس دقیق مدارس حضرت مهدی (عج)