دیدار با حضرت آیت الله موسوی خلخالی حفظه الله

0

صبح روز پنج شنبه 27 فروردین طلاب شعبه 3 همراه با مدیر محترم این شعبه حجت الاسلام والمسلمین محمد الهی خراسانی با حضرت آیت الله موسوی خلخالی حفظه الله دیدار کردند.
این دیدار در راستای برنامه ی مستمر دیدار با علما و بزرگان دین از سوی شعبه دانش آموختگان مراکز عالی حضرت مهدی (عج) صورت گرفت.
در این جلسه حضرت آیت الله موسوی خلخالی حفظه الله با استناد به آیه «فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ» به این نکته اشاره کردند که: در این آیه کلمه طائفه به کار رفته است. این یعنی جمعیت اهل علم و مجاهدان راه خدا باید زیاد باشد. همانطور که اقشار مختلف مثل مهندسین و اطبا به میزانی است که جوابگوی جمعیت مردم هستند، جمعیت متخصصان دین هم باید زیاد باشد.
ایشان در ادامه اهمیت ارتباط با مردم را بیان کردند و فرمودند: باید به میان مردم بازگردید اما با مهربانی و بدون رفتار سوء. عبارت آیه این است: لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ. یعنی تا حد انذار پیش بروید نه بیشتر.
حضرت آیت الله موسوی خلخالی استاد درس خارج در مشهد افزودند: تمام کار ما این است که مردم را متوجه قیامت کنیم. باید خودمان و مردم را متوجه کنیم که دو دشمن داریم. یک نفس اماره. و دیگری شیطان که قسم خورده است برای گمراهی ما.
ایشان در انتهای این دیدار طلاب را به صبر در برابر مشکلات و نا امید نشدن در این راه توصیه کردند. همچنین کتاب “طوفان امت و کشتی نجات” از تالیفات حضرت آیت الله خلخالی به طلاب حاضر اهدا گردید.


پاسخ دهید