سومین مسابقه سراسری کتابخوانی مجتمع

0

بعد‌از برگزاری مسابقه کتابهای «قدیس» و «رحمت واسعه» به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، سومین مسابقه کتابخوانی مجتمع با محوریت کتابهای «راز درخت سیب» و «لحظه های انقلاب» آغاز گردید.

کتاب اول رمانی است که داستان آن در دوران حوادث انقلاب می گذرد و شخصیت های آن در خلال گفتگوها و اتفاقات داستان، واقعیت های نظام شاهنشاهی و انقلاب اسلامی مردم ایران را روایت می کنند. این کتاب با توجه به حجم مناسب و متن روان برای طلاب پایه های 1 تا 4 در نظر گرفته شده است.

کتاب دوم روایت حضور مداوم محمود گلابدره‌ای در تظاهرات مردم تهراندر ماه های پایانی حکومت پهلوی است. نویسنده که خود شخصیتی نسبتاً روشنفکر دارد، دیده ها و شنیده های مستقیم خودش را از حوادث انقلاب بیان میکند و در حاشیه آن، تحلیل های عمیقی از واقعیت های حکومت پهلوی، علت قیام توده های محروم، نوع همراهی روشنفکران با انقلاب، حیله های حکومت برای انحراف انقلاب و … را ارائه می دهد. این کتاب که به عقیده بسیاری از صاحب‌نظران بهترین روایت مکتوب از انقلاب اسلامی است، با توجه به حجم زیاد، متن و موضوعات نسبتاً سنگین، برای طلاب پایه 5 و بالاتر درنظر گرفته شده است.

برای این مسابقه، 2 جایزه 100 هزار تومانی و 6 جایزه 50 هزارتومانی تدارک دیده شده و زمان برگزاری آزمون مسابقه نیمه دوم اسفندماه 95 خواهد بود.

پاسخ دهید